niedziela, 14 kwietnia 2013

Kultura & Fetysze - RUSZAMY!

START!
Witam, ja jestem Pionek, a to jest mój blog, który zwie się Kultura & Fetysze - dokładnie tak jak moje domowe studyjko nagrań! Jeśli będziesz chciał posłuchać mojej (i nie tylko) muzyki, poniżej znajdziesz odpowiedni link, ale nie o to teraz chodzi. W tym miejscu zajmę się inną działalnością, a mianowicie pisaniem! Na gorąco myślę, że będą to głównie recenzje, ale tym razem postanowiłem chrzanić wszelkiego typu założenia początkowe - mam tylko nadzieję, że z czasem znajdziecie tu wiele różnorodnych materiałów, a moje pióro stanie się lekkie i przyjemne niczym świeży plaster miodu!


NAZWA I CEL!?
Dlaczego właściwie Kultura & Fetysze? Według mnie nazwa ta świetnie odzwierciedla człowieka, który z jednej strony jest istotą inteligentną, racjonalną, wrażliwą na piękno i podatną na wzniosłe idee, z drugiej zaś targają nim biologiczne pożądania, emocje i namiętności. Na pewno wiecie co mam na myśli, chodzi mi o tą niesłychanie fascynującą dualność natury ludzkiej - obliczu Apolla i Dionizosa, pierwiastku Erosa i Psyche, elementu sztywnej cywilizacji i nieokiełznanej natury, duszy wrażliwego myśliciela i chcącego się upodlić chama... Będę starał się pisać o rzeczach przeróżnych, spróbuję jednak zahaczać o dwa wyżej wspomniane bieguny, rozbić duszący, szklany klosz i - jakkolwiek patetycznie to zabrzmi - w ten sposób, sam przed sobą, przyznać się do moich dwóch twarzy, do tego, że na równi interesuje mnie dobre żarcie i intelektualna igraszka. Nie obawiaj się jednak Drogi czytelniku - nie będę zanudzał Cię filozoficznymi rozterkami - po prostu czasem wrzucę jakiś tekst o tym, co wpadło mi w ręce i zrobiło na mnie mniej lub bardziej pozytywne wrażenie, poddam wytwór rąk ludzkich swojej miałkiej interpretacji, wreszcie zawalczę z alienacją przedmiotu w stosunku do jego użytkownika! Bezpośrednią inspiracja frazy Kultura & Fetysze był tytuł zbioru esejów Kołakowskiego. Wstyd się przyznać, ale nie zebrałem się jeszcze do przeczytania tego dzieła. Panie Leszku, w tym miejscu obiecuję, że prędzej czy później, spędzimy ze sobą kilka wieczorów. Jestem to Panu winien za kapitalnie brzmiącą nazwę!

CO DALEJ!?
A teraz, bez zbędnej gadaniny - zapraszam do zapoznania się z pierwszymi wpisami! Pamiętaj jednak, że Nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli zanudziłem Cię już dość - przyjmij moje przeprosiny i dryfuj dalej po oceanie internetu! Pamiętaj jednak, że nie wiadomo, czy za parę lat nie będę Twoim ulubionym pisarzem! Dzisiaj zrobiłem ku temu pierwszy krok! A Ty - co dzisiaj zrobiłeś?

WSPÓŁPRACA!?
Na moim blogu jest możliwa reklama w formie wpisów sponsorowanych, organizacji konkursów, promocji produktu, recenzji, patronatów, wpisów dotyczących konkretnej tematyki, banerów reklamowych... Jestem otwarty na propozycję. Jesteś zainteresowany reklamą na moim blogu? Skontaktuj się ze mną, razem coś wymyślimy!

LINKI!?
BĄDŹ NA BIEŻĄCO: www.facebook.com/kulturaifetysze
POSŁUCHAJ MNIE NA:  www.soundcloud.com/pionek

6 komentarzy:

 1. A teraz słuchaj :D

  Jak tylko pierwszy raz wpadłem na Twojego bloga, to od razu zacząłem szukać jakiegoś posta o tych fetyszach z nazwy i z żalem stwierdziłem, że żadnego posta na temat seksualnych dewiacji nie znalazłem, a niby powinien być, bo przecież nazwa bloga na to wskazuje...

  W sumie, to zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz Ci to piszę, w sumie już dawno doszedłem do tych wniosków, ale jakoś mi się teraz ten Twój pierwszy post rzucił znów w oczy, więc napisałem teraz. Lepiej późno, niż wcale :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie klikają w posty o seksie, dewiacji, fetyszach, pornografii... Od dziś będę pisał dwa, a może nawet trzy takie posty dziennie... xd

   Usuń
  2. O, to ja będę czytał na pewno!
   Lubię takie rzeczy czytać ^^

   Usuń
  3. No i gdzie posty o fetyszach? :D
   Ja czekam! XD

   Usuń
  4. Hehe, spokojnie - nie będę prawił o słodkich pączkach, dopóki ich nie zjem :v

   Usuń
 2. No psze pana, zajrzałam tu i wreszcie wiem, co to są te dwie postacie, właściwie podejrzewałam, co symbolizują, ale muszę się przyznać, że wciąż prześladuje mnie słowo fetysz, a ja ciągle zapominam, co to znaczy (idzie do googla sobie przypomnieć).
  "Fetysz (port. feitiço – amulet, czary) – określenie na magiczny przedmiot, który czcili mieszkańcy Afryki Zachodniej." Haha xD

  Nie no dobra, wiedziałam, co to znaczy xD.

  Pierwszy wpis... a już taki zarąbisty! Pozdrawiam!

  Alicjonada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń