sobota, 14 stycznia 2017

Nieustanna walka - cytaty z Ember in the Ashes. Imperium Ognia


Poniżej przedstawiam garść cytatów z Ember in the Ashes. Imperium Ognia. Szału nie ma, ale pisarstwo porządne. W Ember in the Ashes. Imperium Ognia mamy do czynienia raczej ze zręczną, dobrze prowadzoną historią, mniej zaś z natchnionymi wykwitami, które zostaną na długo. Lub dłużej. Mimo wszystko - endżoj!

Pole bitwy to moja świątynia. Czubek miecza jest moim kapłanem. Taniec śmierci moją modlitwą. (str. 18-19)

To bardzo upraszczające ujęcie bardzo złożonego zagadnienia. (str. 75)

W Czarnym Klifie uczymy się szeregować ludzi: cywil, bojownik, nieprzyjaciel, sojusznik, informator, zdrajca. Na tej podstawie podejmujemy dalsze decyzje. (str. 102)

Nigdy ich nie zapomnisz, nawet po wielu latach. Ale nadejdzie dzień, kiedy przez całą minutę nie będziesz czuła bólu. Potem przez godzinę. Przez cały dzień. Tak naprawdę to wszystko, o co możesz prosić. (str. 111)

Laia jest jak dziki taniec Plemieńców w blasku obozowego ogniska, a Helena to zimny błękit płomienia alchemików. (str. 343)

Zwątpienie i strach to wyjątkowo zdradliwe uczucia przed walką. Gdy połączą swe siły, potrafią siać zamęt w głowach i przesądzić o wyniku bitwy, nim ona się zacznie. (str. 382)

Nie ma przekleństw, wrzasków, udawania. Wszyscy wpadliśmy w sidła niekończącej się przemocy. W śnieżnej zadymce szczęka oręż i giną przyjaciele. (str. 387)

Dostrzec we wrogu człowieka. To najgorszy koszmar generała. (str. 421)

Jutro będę niewolnicą, a ty Maską i możemy się nienawidzić, tak jak tego od nas oczekują. (str. 427)

Są dwa rodzaje przewinień. (...) Te, które ciągną cię na dno i czynią bezużytecznym, oraz te, które pobudzają do działania. (str. 428)

O bogowie, jak dobrze było czuć jej ciało prężące się, spragnione. Kilka bezcennych chwil wolności. Wyzwolenia od tego, kim i czym jestem. (str. 430)

– To, że jest dobrym przywódcą, nie oznacza, że jest dobrym człowiekiem. (str. 467)

Samotność była moim przyjacielem. A złość pomagała przetrwać. (str. 476)

Niech pociechą będzie ci myśl, że twoja śmierć przyniesie spokój twojej matce. Że prześladujące mnie od dwudziestu lat poczucie klęski nareszcie zniknie. Będę wolna. (str. 478)

Trup jest trupem, nieważne z jakiego powodu. (str. 490)

I to by było na tyle. Jeśli podoba Ci się idea wypisywania fragmentów recenzowanych książek, zachęcam do przeszperania archiwum (RECENZJE KSIĄŻEK) w poszukiwaniu innych cytatów, na przykład tych z prześwietnej powieści Shantaram. Odnośniki znajdziesz TUTAJ, na dole postu. Pozdrawiam, zostaw mi (żebro)lajka lub miłego komcia!

2 komentarze:

  1. Ucieszyłam się, że będą tu jakieś cytaty, ale faktycznie "szału nie ma". Ostatnio walczę o utrzymanie wewnętrznego spokoju i wyzbycie się wszelkiej złości :p a tu taki cytat ,,Samotność była moim przyjacielem. A złość pomagała przetrwać.".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak, w takim razie powyższa garstka cytatów jest wybitnie nie dla Ciebie. Zapomnij, że je przeczytałaś, wyrzuć z pamięci! ;D

      Usuń